Systemy RCP

Systemy RCP

TRIGO-RCP 2.0

Program do rozliczania czasu pracy w najnowszej, zoptymalizowanej odsłonie. Zaprojektowany i zbudowany w Polsce z myślą o polskich przedsiębiorcach i polskich realiach zatrudnienia.
TRIGO-RCP ułatwia rejestrowanie godzin wejścia i wyjścia z pracy oraz przyspiesza rozliczanie przepracowanego czasu. Program umożliwia obliczanie godzin roboczych w wielu wariantach. Uwzględnia przerwy w pracy, pracę w nocy, urlopy i inne nieobecności. Dzięki niemu łatwiejsze będzie planowanie czasu pracy, czy zapewnianie pracownikom odpoczynku dobowego w oparciu o dotychczasowe schematy obecności. Możesz go również użyć, by kontrolować zgodność planu pracy ze stanem faktycznym w przedsiębiorstwie, co jest szczególnie użyteczne w przypadku pracowników pracujących na niestandardowych warunkach.
Nasz system RCP współpracuje z najlepszymi rejestratorami czasu pracy marki ANVIZ.

W 2022 roku opublikowaliśmy nową, gruntownie przebudowaną wersję opartą o najnowsze narzędzia programistyczne. Wersję na wskroś nowoczesną zorientowaną na pracę sieciową i wspierającą rozwiązania chmury internetowej, dzięki której możliwe jest generowanie raportów dotyczących wypełniania grafiku pracy w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Pamiętaj, że obowiązek by rejestrować czas pracy dotyczy każdego pracodawcy (wynika to z zapisów kodeksu pracy) zawsze, za wyjątkiem trzech sytuacji: nie dotyczy do pracowników zatrudnionych w zadaniowym systemie czasu pracy, pracowników którzy zarządzają zakładem pracy w imieniu pracodawcy oraz w przypadku pracowników otrzymujących ryczałt za wykonywanie obowiązków w porze nocnej lub w nadgodzinach. We wszystkich pozostałych wypadkach wybierając nasz system rejestracji czasu pracy, znacznie usprawnisz przepływ, proces gromadzenia i przetwarzania informacji w swojej firmie. W razie potrzeby łatwo też zintegrujesz rejestratory czasu pracy z systemem kontroli dostępu.

 
 
Najważniejsze funkcje systemu, realizowane przy współpracy urządzeń rejestrujących:
  • obsługa kart zbliżeniowych,
  • obsługa linii papilarnych,
  • obsługa wizerunku twarzy,
  • różne sposoby rozliczania przerw w pracy
  • uwzględnianie wielu rodzajów nieobecności (urlopy, chorobowe itp.),
  • instalacja na wielu komputerach,
  • obsługa wielu rejestratorów czasy pracy w różnych lokalizacjach,
  • generowanie raportów mówiących o czasie pracy oraz listy obecności.

 

System rejestracji czasu pracy TRIGO-RCP 2.0 – ulepszenia nowej wersji

Projektując nową wersję TRIGO-RCP uwzględniliśmy 10 lat rozwoju technologicznego oraz liczne opinie użytkowników na temat czasu pracy pracowników i jego elektronicznej rejestracji. Program RCP w swojej nowej odsłonie przynosi wiele innowacyjnych ulepszeń:

  • nowy interfejs z przejrzystym układem tabelarycznym do ewidencji czasu pracy,
  • nowy algorytm automatycznego poprawiania i uzupełniania rejestracji czasu pracy,
  • tworzenie grup pracowników,
  • tworzenie różnych schematów rozliczania czasu pracy dla różnych pracowników i różnych grup,
  • usprawnienie generowania raportów,
  • od nowa zaprojektowana architektura bazy danych ułatwia pracę na wielu komputerach,
  • uproszczony proces wymiany informacji między programem a rejestratorami czasu pracy,
  • zautomatyzowany mechanizm konfigurowania połączenia sieciowego z rejestratorami.

Systemy rejestracji czasu pracy – jakie są dostępne sposoby rozliczania czasu?

TRIGO-RCP łatwo dopasowuje się do zróżnicowanych systemów pracy. Możliwość tworzenia różnych algorytmów rozszerza możliwości programu. Te najważniejsze systemy rejestracji czasu pracy obejmują:

  • liczenie czasu od wejścia do wyjścia w ciągu jednego dnia,
  • liczenie czasu od wejścia do wyjścia z dowolną liczbą przerw w ciągu jednego dnia,
  • możliwość zaliczenia całości lub wybranej części długości przerwy do przepracowanych godzin roboczych,
  • liczenie czasu pracy od pierwszej do ostatniej rejestracji danego dnia, niezależnie czy są to tylko wejścia lub tylko wyjścia pracowników (rejestrowanie czasu pracy w trybie uproszczonym),
  • liczenie czasu pracy nocą: początek pracy jednego dnia i koniec w następnym dniu,
  • obliczanie godzin nadliczbowych,
  • kompensowanie godzin nadliczbowych z godzinami nieprzepracowanymi (np. możliwość „odrobienia” spóźnienia).

System rejestracji czasu pracy TRIGO-RCP nie wymaga definiowania harmonogramów pracy, planowania godzin wejść i wyjść. Wystarczy, jeśli podasz tylko nominalny czas pracy.

Raporty czasu pracy – podsumuj karty ewidencji czasu pracy

Jak działa system RCP, który proponujemy? Nasz program do rejestracji czasu pracy ma zebrać informacje o godzinach rozpoczęcia i końca pracy w poszczególnych dniach i następnie przedstawić je w formie najwygodniejszej dla pracodawcy. TRIGO-RCP prezentuje te informacje w postaci 4 raportów służących do ewidencji czasu pracy.

Raport szczegółowy – dokładne dane dla pełnej liczby zatrudnionych pracowników

Raport szczegółowy prezentuje dane dla każdego pracownika na osobnym arkuszu (stronie). W kolejnych wierszach tabeli przedstawione są godziny rozpoczęcia i końca pracy, czas przerw (jeśli ma być liczony) oraz czas pracy. Raport wskazuje też dni nieobecności wskazując dokładnie ich rodzaj. W podsumowaniu pod tabelą zamieszczone jest dokładne podsumowanie danych za wybrany okres.

Raport szczegółowy jest doskonałym sposobem analizy frekwencji, a także niezastąpionym materiałem do precyzyjnego wyjaśnienia z pracownikiem ewentualnych spornych kwestii. System kontroli czasu pracy nie ma wbudowanych ograniczeń – będzie działał poprawnie niezależnie ilu pracowników zatrudnia się w Twojej firmie.

Raport ogólny – elektroniczna ewidencja czasu pracy pracowników w formie skróconej

Raport ogólny jest rodzajem listy prezentującej w jednej tabeli informacje dla wielu pracowników. W każdym wierszu tabeli zawarte są informacje o jednym pracowniku: łączny czas pracy tego pracownika, ewentualnie czas przerw, liczba wszelkich nieobecności. Wszystko dla wybranego zakresu dat.
Raport ogólny służy szybkiemu przeglądowi czasu pracy pracowników. Jest również dobrym i wygodnym narzędziem do przygotowania danych na przykład do listy płac.

Elektroniczna lista obecności pracownika – kto w danym momencie był w Twojej firmie?

Lista obecności nie wymaga zawiłych wyjaśnień. Jest to zestawienie pracowników obecnych w pracy w wybranym momencie. Dlatego przed utworzeniem raportu należy wybrać konkretną datę i godzinę, przy czym nie musi to być bieżąca data i godzina. Listę obecności można utworzyć dla dowolnego momentu z historii.

 

Miesięczna karta ewidencji czasu pracy – zbiorczy rezultat rejestracji czasu pracy online

Jest to formularz, w którym prezentowana jest historia czasu pracy pracownika w wybranym miesiącu. Zawiera nie tylko informacje o godzinie rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy. Zawiera także pola z danymi o dyżurach i dniach wolnych: urlopach, zwolnieniach lekarskich i innych nieobecnościach, niewynikających z (tradycyjnych lub elektronicznych) wniosków urlopowych. Pola te zostaną wypełnione w raporcie tylko wtedy, gdy wcześniej do systemu zostaną wpisane odpowiednie dane o nieobecności pracownika.

Jak przebiega praca w programie TRIGO-RCP – system kontroli czasu pracy w kilku krokach

Wdrożenie systemu rejestracji czasu pracy TRIGO-RCP nie jest skomplikowanym procesem wymagającym większego nakładu czasu. A przy zachowaniu odpowiedniej kolejności działań proces ten przebiega wręcz ekspresowo. Optymalny sposób działania jest następujący.

 

Podłączenie rejestratora czasu pracy do sieci lokalnej, w której pracuje komputer z zainstalowanym programem TRIGO-RCP. Podstawowymi elementami systemu kontroli czasu pracy są zatem rejestratory Anviz z naszej oferty, które obsługują zarówno połączenia kablowe Ethernet jak i bezprzewodowe Wi-Fi. Jedynym wyjątkiem jest mobilny rejestrator czasu pracy Anviz M-BIO, który posiada tylko kartę Wi-Fi.

Nawiązanie komunikacji między programem a rejestratorem odbywa się automatycznie (dla większości konfiguracji sieciowych). Przejdź w programie do zakładki Rejestratory i kliknij przycisk Dodaj automatycznie. Śledź kolejne podpowiedzi programu.

Utworzenie grup pracowników. Grupy są jednocześnie schematami obliczania czasu pracy. Przejdź do zakładki Grupy, kliknij przycisk Dodaj, nadaj grupie nazwę i wybierz opcje odpowiadające Twojemu systemowi rozliczania pracowników. Parametry grupy możesz zmieniać: wybierz grupę i użyj przycisku Edytuj, by lokalnie zmienić system rejestracji czasu pracy.

Utworzenie listy pracowników. Przejdź do zakładki Pracownicy i kliknij przycisk Dodaj. Wpisz imię i nazwisko pracownika, wybierz grupę do której ma należeć pracownik. Pozostałe informacje nie są obligatoryjne. Rozwiń zakładkę Dane autoryzacyjne, możesz tam wpisać numer karty zbliżeniowej pracownika lub numer breloka RFID. Na koniec kliknij przycisk Potwierdź. System RCP sam prześle informacje o pracowniku do rejestratora.

Dodawanie wzorców odcisków palców odbywa się w rejestratorze. Wejdź w menu rejestratora ANVIZ i wybierz opcję zarządzania pracownikami. W różnych rejestratorach jest ona różnie realizowana. Po zapisaniu wzorców linii papilarnych zostaną one automatycznie przesłane do programu rejestracji czasu pracy. Podobnie działa zapamiętywanie wzorców rysów twarzy pracowników.

Rejestracja czasu pracy. Pracownicy zapisują początek i koniec pracy w rejestratorach. Zależnie od typu rejestratora i sposobu rozliczania pracownicy muszą lub nie muszą wybierać czy zapisują wejście czy wyjście. Godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy należy pobrać z rejestratora klikając w głównym oknie programu (górny wiersz) przycisk Pobierz najnowsze.

Uzgadnianie rejestracji czasu pracy. Pracownikom zdarza się zapomnieć o zarejestrowaniu początku lub zakończenia pracy, zdarzają się także powtórzone rejestracje. Przed sporządzeniem raportów należy zweryfikować rejestracje. Program TRIGO-RCP automatyzuje i upraszcza proces uzgadniania rejestracji. Wejdź w zakładkę Rejestracje. Program wyświetli listę wejść i wyjść dla bieżącego miesiąca. Możesz wybrać rejestracje wielu pracowników lub tylko jednego, możesz też zmieniać zakres dat. Wiersze z tłem w odcieniach koloru niebieskiego zachowują wymaganą chronologię zdarzeń: wejście – wyjście – wejście… Natomiast wiersze z pomarańczowym tłem wymagają Twojej uwagi: jest to albo powtórzona rejestracja albo w jej „sąsiedztwie” brakuje rejestracji. To te rejestracje wymagają uzgodnienia.

Tworzenie raportów to ostatni etap rozliczania przepracowanego czasu. Otwórz zakładkę Raporty, wybierz pracowników, dla których chcesz zrobić raport, wskaż zakres dat raportu i na koniec określ rodzaj raportu. System RCP przygotuje plik PDF lub XLS, możesz go zapisać na dysku, możesz wydrukować, a w przypadku plików XLS może dowolnie przetwarzać dane.

FAQ – najczęstsze pytania o system RCP

Jakie są wymagania sprzętowe programu TRIGO-RCP? – bez problemu zainstalujesz go na swoim stanowisku pracy!  

TRIGO-RCP działa na komputerach o wybranej wersji systemu operacyjnego:
• Windows 7 z Service Pack 2
• Windows 8 oraz 8.1
• Windows 10 oraz Windows 11
• Windows Server 2012 oraz 2019.
System rejestracji czasu pracy uruchomisz na sprzęcie w konfiguracji nie gorszej niż:
- pamięć RAM:
• minimum 4GB (zalecane 8 GB);
- procesor:
• Intel Celeron 2.40 GHz 128K Cache lub inne o nie mniejszej mocy obliczeniowej;
- dysk twardy:
• minimum 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Jak jest licencjonowany program TRIGO-RCP? – opłaty za system rejestracji czasu pracy oraz zniżki

Licencje programu TRIGO-RCP wykupowane na okres jednego roku. Cena licencji nie zależy od liczby pracowników rozliczanych w systemie. Natomiast jest związana z ilością używanych rejestratorów. Przy zakupie zegara ANVIZ klient otrzymuje licencję na 6 miesięcy w promocyjnej cenie 1,00 PLN netto.

Na ilu stanowiskach można zainstalować TRIGO-RCP? – czy rejestracja czasu pracy online zależy od wersji?

Liczba stanowisk zależy od wersji programu. TRIGO-RCP desktop można zainstalować i używać na jednym komputerze. Wersja LAN instalowana jest na komputerze pełniącym rolę serwera, a rozliczanie czasu pracy może być prowadzone na dowolnej liczbie komputerów w sieci lokalnej. Program uruchamia się wtedy w przeglądarce internetowej, a Ty nie musisz nawet być w pracy – zdalnej obsłudze nic nie może się równać!

Jak poprawnie dodać rejestrator do systemu RCP? – prowadzenie rejestracji czasu pracy (online i offline) jest intuicyjne!

Przejdź do zakładki Rejestratory i kliknij Dodaj automatycznie. Poniżej pojawi się lista wykrytych w sieci rejestratorów. Zaznacz czytnik RCP, który chcesz dodać i kliknij umieszczony poniżej przycisk Dodaj. Uzupełnij podstawowe informacje: nazwa, model, ID terminala. Wskaż jak rejestrator czasu pracy został podłączony do lokalnej sieci wybierając LAN lub WiFi. Na koniec potwierdź wprowadzone dane.

Czy potrzebny jest dodatkowy czytnik do dodawania kart i odcisków palców pracowników? – jak sprawnie zarządzać kartami identyfikującymi zatrudnione osoby?

Wszystkie operacje dodawania kart pracowników oraz zapisywania wzorców odcisków palców można przeprowadzić na rejestratorze. Jednak w przypadku rozległych systemów rejestracji czasu pracy, gdzie czytniki są umieszczone w odległych od siebie miejscach, dodatkowy czytnik w biurze będzie znacznym ułatwieniem pracy administratora systemu RCP.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl