
Oprogramowanie do liczenia czasu pracy RCP
TRIGO-RCP 2.0
Raport szczegółowy
Raport szczegółowy prezentuje dane dla każdego pracownika na osobnym arkuszu (stronie). W kolejnych wierszach tabeli przedstawione są godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, czas przerw (jeśli ma być liczony) oraz czas pracy. Raport wskazuje też dni nieobecności wskazując dokładnie ich rodzaj. W podsumowaniu pod tabelą zamieszczone jest dokładne podsumowanie danych za wybrany okres.
Raport szczegółowy jest doskonałym sposobem analizy frekwencji, a także niezastąpionym materiałem do precyzyjnego wyjaśnienia z pracownikiem ewentualnych spornych kwestii.
Raport ogólny
Raport ogólny jest rodzajem listy prezentującej w jednej tabeli informacje dla wielu pracowników. W każdym wierszu tabeli zawarte są informacje o jednym pracowniku: łączny czas pracy tego pracownika, ewentualnie czas przerw, liczba nieobecności. Wszystko dla wybranego zakresu dat.
Raport ogólny służy szybkiemu przeglądowi czasu pracy pracowników. Jest również dobrym i wygodnym narzędziem do przygotowania danych na przykład od listy płac.
Lista obecności
Miesięczna karta ewidencji czasu pracy
Jest to formularz, w którym prezentowana jest historia czasu pracy pracownika w wybranym miesiącu. Zawiera nie tylko informacje o godzinie rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy. Zawiera także pola z danymi dyżurach o urlopach, zwolnieniach lekarskich i innych nieobecnościach. Pola te zostaną wypełnione w raporcie tylko wtedy, gdy wcześniej do systemu zostaną wpisane odpowiednie dane o nieobecności pracownika.
Jak przebiega praca w programie TRIGO-RCP
Wdrożenie systemu rejestracji czasu pracy TRIGO-RCP nie jest skomplikowanym procesem wymagającym większego nakładu czasu. A przy zachowaniu odpowiedniej kolejności działań proces ten przebiega wręcz ekspresowo. Optymalny sposób działania jest następujący.
Rejestrowanie godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy. Pracownicy zapisują początek i koniec pracy w rejestratorach. Zależnie od typu rejestratora i sposobu rozliczania czasu pracy pracownicy muszą lub nie muszą wybierać czy zapisują wejście czy wyjście. Godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy należy pobrać z rejestratora klikając w głównym oknie programu (górny wiersz) przycisk Pobierz najnowsze.
Uzgadnianie rejestracji. Pracownikom zdarza się zapomnieć o zarejestrowaniu początku lub końca pracy, zdarzają się także powtórzone rejestracje. Przed sporządzeniem raportów należy zweryfikować rejestracje. Program TRIGO-RCP automatyzuje i upraszcza proces uzgadniania rejestracji. Wejdź w zakładkę Rejestracje. Program wyświetli listę wejść i wyjść dla bieżącego miesiąca. Możesz wybrać rejestracje wielu pracowników lub tylko jednego, możesz też zmieniać zakres dat. Wiersze z tłem w odcieniach koloru niebieskiego zachowują wymaganą chronologię zdarzeń: wejście – wyjście – wejście… Natomiast wiersze z pomarańczowym tłem wymagają Twojej uwagi: jest to albo powtórzona rejestracja albo w jej „sąsiedztwie” brakuje rejestracji. To te rejestracje wymagają uzgodnienia.
Tworzenie raportów to ostatni etap rozliczania czasu pracy. Otwórz zakładkę Raporty, wybierz pracowników, dla których chcesz zrobić raport, wskaż zakres dat raportu i na koniec określ rodzaj raportu. Program przygotuje plik PDF lub XLS, możesz go zapisać na dysku, możesz wydrukować, a w przypadku plików XLS może dowolnie przetwarzać dane.
FAQ
Jakie są wymagania sprzętowe programu TRIGO-RCP? 
TRIGO-RCP działa na komputerach w konfiguracjach nie gorszych niż: System operacyjny: • Windows 7 z Service Pack 2 • Windows 8 oraz 8.1 • Windows 10 oraz Windows 11 • Windows Server 2012 oraz 2019 Pamięć RAM: • minimum 4GB (zalecane 8 GB) Procesor: • Intel Celeron 2.40 GHz 128K Cache lub inne o nie mniejszej mocy obliczeniowej Dysk twardy: • minimum 2 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Jak jest licencjonowany program TRIGO-RCP? 
Licencje programu TRIGO-RCP wykupowane na okres jednego roku. Cena licencji nie zależy od liczby pracowników rozliczanych w systemie. Natomiast jest związana z ilością używanych rejestratorów czasu pracy. Przy zakupie zegara czasu pracy ANVIZ klient otrzymuje licencję na 6 miesięcy w promocyjnej cenie 1,00 PLN netto.
Na ilu stanowiskach można zainstalować TRIGO-RCP? 
Liczba stanowisk zależy od wersji programu. TRIGO-RCP desktop można zainstalować i używać na jednym komputerze. Wersja LAN instalowana jest na komputerze pełniącym rolę serwera, a rozliczanie czasu pracy może być prowadzone na dowolnej liczbie komputerów w sieci lokalnej. Program uruchamia się wtedy w przeglądarce internetowej.
Jak poprawnie dodać rejestrator czasu pracy do programu RCP? 
Przejdź do zakładki Rejestratory i kliknij Dodaj automatycznie. Poniżej pojawi się lista wykrytych w sieci rejestratorów. Zaznacz czytnik RCP, który chcesz dodać i kliknij umieszczony poniżej przycisk Dodaj. Uzupełnij podstawowe informacje:nazwa, model, ID terminala. Wskaż jak rejestrator został podłączony do lokalnej sieci wybierając LAN lub WiFi. Na koniec potwierdź wprowadzoen dane.
Czy potrzebny jest dodatkowy czytnik do dodawania kart i odcisków palców pracowników? 
Wszystkie operacje dodawania kart pracowników oraz zapisywania wzorców odcisków palców można przeprowadzić na rejestratorze czasu pracy. Jednak w przypadku rozległych systemów rejestracji czasu pracy, gdzie czytniki są umieszczone w odległych od siebie miejscach, dodatkowy czytnik w biurze będzie znacznym ułatwieniem pracy administratora systemu RCP